Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Pierwszaki z gminy już wiedzą jak poprawnie segregować odpady

25 listopada, 2022

Firma Remondis Sp. z o.o. przy współpracy z Urzędem Gminy Świerklaniec przeprowadziła prelekcje dotyczące prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi. W zajęciach udział wzięły dzieci klas pierwszych z wszystkich placówek szkolnych z terenu gminy.

Zajęcia w szkole. Dzieci na sali oglądają obrazy na ekranie rzutnika

Zajęcia odbyły się w dniach od 21.11.2022 r. do 25.11.2022 r. i poświęcone były w szczególności zasadom prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Za aktywny udział w prelekcjach dzieci otrzymały drobne podarunki oraz słodki poczęstunek.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.