Wtorek, 29 kwietnia 2025r. | Imieniny: Rity, Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Podziękowania dla bohatera Zalewu Nakło-Chechło

25 lipca, 2024

13 lipca br. pan Robert ze Świętochłowic wraz z bliskim odpoczywał nad Zalewem Nakło-Chechło. W pewnym momencie zauważył, jak przebywający w wodzie ojciec z synem zaczynają się topić. Widząc zagrożenie, bez chwili zawahania wskoczył do wody i uratował 6-letniego chłopca. Dzięki zdecydowanej reakcji pana Roberta, do wody ruszyli inni świadkowie zdarzenia i wyciągnęli na brzeg nieprzytomnego już 41-letniego ojca dziecka.

Pan Robert w towarzystwie osób, które podziękowały mu za bohaterską akcję ratowniczą

W ubiegły wtorek – 23 lipca – w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach panu Robertowi za uratowanie życia tonącemu dziecku podziękowali komendant tarnogórskich policjantów Sławomir Bylicki wraz ze starostą tarnogórskim Adamem Chmielem, zastępcą wójta gminy Świerklaniec Adrianem Blondzikiem, przedstawicielami Tarnogórskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawicielem związków zawodowych NSZZ „Solidarność”.
Pan Robert w oczach wielu jest bohaterem, jednak wspominając zaistniałą sytuację, jest bardzo skromny i przyznaje, że tym bohaterem się nie czuje.
Jak zrelacjonował, pomimo braku wyszkolenia w zakresie pomocy tonącym zrobił to, co uważał za słuszne i wierzy, że na jego miejscu każdy postąpiłby podobnie.

Zdjęcie: KPP w Tarnowskich Górach




Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).