Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

„Podziel się krwią w wakacje”. Wspólna akcja RCKiK i ŚZGiP

13 sierpnia, 2020

Zachęcamy samorządowców i mieszkańców naszego regionu do oddawania krwi w ramach akcji „Podziel się krwią w wakacje”. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy wsparciu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Celem akcji jest uzupełnienie zapasów krwi, które ze względu na czas wakacji i trwającą epidemię znacząco się uszczupliły.

Gdzie i kiedy można oddać krew?

W ramach wspólnej akcji zostaną zorganizowane mobilne punkty poboru krwi w wybranych gminach województwa śląskiego. Jednocześnie przypominamy, że krew można też oddawać od poniedziałku do piątku przez całe wakacje w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach (godziny otwarcia i adres dostępne tutaj).

W ramach akcji w najbliższych dniach zaplanowano pobór krwi w następujących gminach:

- 16 sierpnia, niedziela - Siewierz,  Rynek, godz. 10.00-14.00,
- 18 sierpnia, wtorek - Kalety, przy Restauracji "Gościnna", godz. 10.00-14.00,
- 18 sierpnia, wtorek - Siemianowice Śląskie, przy Urzędzie miasta, godz. 10.00-14.00,
- 22 sierpnia, sobota - Dąbrowa Górnicza, Centrum Handlowe Pogoria, 10.00-15.00.
- 25 sierpnia, wtorek - Mysłowice, Komenda Miejska Policji (ul. Starokościelna), 9.00-13.00,

Cały kalendarz pobrań dostępny tutaj.

W ramach akcji jest też możliwość zorganizowania dodatkowej akcji krwiodawstwa w gminie, która nie została uwzględniona w powyższym harmonogramie i kalendarzu – w tej sprawie należy kontaktować się z przedstawicielem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, tj. Dział Organizacji i Marketingu tel. 32 20 87 441, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów i nie miała kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub objętą kwarantanną. Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kg. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy krwi.

Osoby do kontaktu ze strony biura Związku odpowiedzialne za organizację wspólnej akcji:
Koordynator działań w sferze PR i szkoleń - Dominika Tkocz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 510 201 158
Specjalista ds. wzmacniania kompetencji w samorządzie - Agata Motyl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 508 217 060
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).