Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Pojawiła się szansa na większe inwestycje w gminie Świerklaniec

25 czerwca, 2020

2 326 202 zł. Zapewnienie dokładnie takiej kwoty otrzymała gmina Świerklaniec w ramach tzw. Tarczy Inwestycyjnej, czyli wsparcia dla samorządów w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych na walkę ze skutkami epidemii COVID-19.

25 czerwca samorządowcy reprezentujący Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i wszystkie 9 gmin z terenu Powiatu Tarnogórskiego, otrzymali z rąk Posłanki na Sejm RP Pani Barbary Dziuk zapewnienie otrzymania środków. Promesę odebrał wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl. Kwota którą przyznano dla naszej gminy jest trzecią najwyższą po mieście Tarnowskie Góry i Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach, jaką otrzymają samorządy na terenie powiatu. Łącznie cała pomoc dla Starostwa i Gmin naszego Powiatu wynosi ponad 24 mln. zł. Środki te mają stymulować dalszy rozwój miast i gmin w trudnych czasach i wesprzeć planowane w samorządach inwestycje, które mogłyby zostać zaniechane lub odłożone w czasie z powodu kryzysu ekonomicznego. Gmina Świerklaniec dziękuje za to wsparcie.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).