Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Powiatowy Dzień Strażaka

19 maja, 2022

18 maja 2022 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka obchodzona w roku Jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość w Tarnowskich Górach

Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, przedstawiciele służb i organizacji mundurowych, strażacy z PSP i OSP, samorządowcy z powiatu tarnogórskiego oraz inni zaproszeni goście. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl.

Strażacy otrzymali serdeczne życzenia od gospodarza uroczystości Komendanta Powiatowego PSP w Tarnowskich Górach st. bryg. Adama Lachowicza oraz zaproszonych gości. Padły również podziękowania za ofiarną służbę na rzecz Mieszkańców w czasie pandemii covid-19 oraz zaangażowanie w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy w Polsce i pomoc dla strażaków na Ukrainie.

Uroczystość była także świetną okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień, a także awansów na wyższe stopnie służbowe. Wśród odznaczonych znaleźli się także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Świerklaniec.

Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał druh Gerard Nickel - Prezes OSP Nakło Śląskie.
Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymał druh Stanisław Bujoczek z OSP Orzech.
Brązowe Medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali druhowie: Przemysław Mikołajczyk, Grzegorz Kamiński, Zbigniew Deperas, Krzysztof Korbela wszyscy z OSP Orzech.

Wyróżniona została także Gmina Świerklaniec i Wójt Marek Cyl, który otrzymał podczas uroczystości pamiątkowy medal oraz certyfikat z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej z wyrazami uznania i podziękowania za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Serdeczne gratulacje!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach

Zdjęcia (2)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).