Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Projekt “Pod biało-czerwoną”. Głosuj na flagę w gminie Świerklaniec!

22 października, 2020

Logo programuSerdecznie zapraszamy Mieszkańców do głosowania na gminę Świerklaniec w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od Mieszkańców, którzy muszą zebrać 100 głosów poparcia.

Flaga będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy. Głosowanie odbywa się online za pomocą dedykowanego serwisu. Należy wypełnić ankietę i zgłosić chęć postawienia masztu z flagą w swojej miejscowości.
Link do głosowania: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/ - Oddaj głos poparcia
Głosownie trwa do 11 listopada br.
Na dole strony gov.pl/bialoczerwona dostępna jest interaktywna mapa i ranking, gdzie można sprawdzić aktualną liczbę głosów poparcia oddanych na gminę Świerklaniec. Aby to zrobić, należy wybrać odpowiednie województwo, powiat i docelowo gminę na mapie.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).