Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Prosimy o niepozostawianie samochodów na poboczach dróg

13 stycznia, 2021

DrogaPrzypominamy i prosimy o parkowanie samochodów w miejscach, w których nie będą one kolidowały z prowadzeniem odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg.

Nieparkowanie samochodów na jezdniach w czasie intensywnych opadów śniegu i po ich zakończeniu przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.