Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Przebudowa ul. Młyńskiej w Świerklańcu. Trwają utrudnienia

07 lipca, 2023

Trwają prace związane z przebudową ul. Młyńskiej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku Urzędu Gminy w Świerklańcu oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu. W związku z tym występują utrudnienia.

Przebudowa ul. Młyńskiej

Budowlańcy prowadzą przebudowę parkingu za budynkiem UG Świerklaniec oraz terenu pomiędzy urzędem a szkołą. Budowana jest nowa kanalizacja deszczowa, przebudowywane są sieci i instalacje, powstają nowe drogi, parkingi, chodniki i oświetlenie. W związku z tym obowiązują tam ograniczenia ruchu pojazdów. Klientów Urzędu Gminy Świerklaniec oraz opiekunów przedszkolaków z Akademii Malucha prosimy o parkowanie samochodów na miejscach postojowych obok oddziału przedszkolnego (wjazd od ul. Tarnogórskiej). Zgodnie z harmonogramem Akademia Malucha pełni lipcu tego roku wakacyjny dyżur przedszkolny. Prosimy, aby opiekunowie i dzieci przedszkolne wchodzili do przedszkola wejściem od strony parkingu, a nie głównym wejściem do szkoły. Prosimy wszystkich mieszkańców, aby na terenie budowy zachować szczególną ostrożność. Ten etap przebudowy ulicy Młyńskiej powinien zakończyć się do końca sierpnia, aby od nowego roku szkolnego lekcje w szkole podstawowej mogły odbywać się bez przeszkód.
Od września planowana jest przebudowa ul. Młyńskiej na odcinku od apteki do skrzyżowania z ul. Tarnogórską (DK 78).
Projekt zakłada także powstanie miejsc postojowych w obrębie budynku szkoły podstawowej, budowę chodników oraz przebudowę zjazdów do przyległych posesji. Przebudowa obejmuje także sieć kanalizacji deszczowej. Wykonawcą jest wyłoniona w drodze przetargu firma P. U. H. „DOMAX” Arkadiusz Mika z miejscowości Boronów.
Za utrudnienia związane z przebudową przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).