Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Realizacja opieki stomatologicznej nad uczniami

17 września, 2020

Wójt Gminy Świerklaniec zaprasza lekarzy stomatologów do współpracy przy zwiększaniu dostępności opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świerklaniec.

Celem jest realizacja postanowień art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 poz. 1078 ze zm.). Zgodnie z ww. ustawą opieka stomatologiczna ma na celu zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach dentystycznych oraz objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży, efektywną opieka stomatologiczną, a także działaniami
edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Szczegóły w poniższych załącznikach:

Zaproszenie do składania ofert (PDF, 103KB)
Zgłoszenie ofertowe (PDF, 63 KB)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).