Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Relacja z piłkarskiego turnieju w Nakle Śląskim

27 lutego, 2023

W niedzielę 26 lutego na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim odbyła się druga edycja piłkarskiego zimowego turnieju o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec dla Żaków (rocznik 2015). Podczas zawodów można było zjeść ciasto i napić się kawy, a dochód z ich sprzedaży - 1810 zł - będzie przekazany na pomoc dla chorego na nieuleczalną chorobę Nikodema.

Turniej w Nakle Śląskim - zawodnicy Orła Nakło Śląskie z rocznika 2015 wraz z wójtem gminy Świerklaniec oraz prezesem i wiceprezesem LKS Orzeł Nakło Śląskie na hali w której obył się turniej

Zwyciężyli gospodarze - zawodnicy Orła Nakło Śląskie przed Pokojem Sadów i Futsalem Akademią Pyskowice. W turnieju udział wzięli jeszcze młodzi zawodnicy HKS Odra Miasteczko Śląskie, LKS Sokół Orzech i Orła Bobrowniki.
Dochód ze sprzedaży ciasta i gorących napojów podczas zawodów zostanie przekazany na pomoc dla chorego na nieuleczalną chorobę Nikodema ze Świerklańca, który funkcjonuje na poziomie niepełnosprawności w stopniu głębokim i potrzebuje całodobowej opieki. Dzięki hojności dobrych ludzi udało się zebrać kwotę 1810 zł. Specjalne podziękowania za pokaźną „cegiełkę” należą się firmie Hydromax z Nakla Śląskiego.
Dziękujemy za świetną organizację turnieju członkom LKS Orzeł Nakło Śląskie i pracownikom Urzędu Gminy Świerklaniec. Za zaangażowanie i grę dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy walczyli na boisku. Dziękujemy także wszystkim osobom, które finansowo wsparły Nikodema.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).