Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

Rusza nabór zadań w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego

18 kwietnia, 2023

W dniach 18 kwietnia 16 maja 2023 r. każdy mieszkaniec województwa może zgłosić swój pomysł poprzez stronę bo.slaskie.pl.

Nabór do MBO Województwa Śląskiego

Budżet obywatelski jest narzędziem pozwalającym decydować mieszkańcom o przeznaczeniu środków publicznych, a w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego do rozdysponowania jest 5 mln złotych. Zadania, które zbiorą najwięcej punktów zostaną zrealizowane w 2024 r.
Szczegóły na bo.slaskie.pl.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.