Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Ślubowanie nowego radnego Rady Gminy Świerklaniec

28 lipca, 2023

Podczas sesji Rady Gminy Świerklaniec, która odbyła się 27 lipca br. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu uroczyste ślubowanie złożył nowo wybrany radny Gerard Nickel. Zastąpił on w Radzie śp. Jerzego Siwego, który zmarł w marcu br.

Gerard Nickel - mężczyzna w średnim wieku spogląda spod okularów. Siedzi przy stole w czasie sesji Rady Gminy Świerklaniec, która odbywa się w jednej z sal w Pałacu Kawalera. Przed mężczyzną ustawione są mikrofony i szklane butelki z wodą.

Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec Jarosław Wasążnik rozpoczął sesję w Pałacu Kawalera od minuty ciszy. W czerwcu i lipcu odeszło dwóch Honorowych Obywateli Gminy Świerklaniec. Najpierw Ks. prał. Józef Bartoszek – były proboszcz parafii w Świerklańcu, któremu Honorowe Obywatelstwo Gminy Świerklaniec nadano za szczególne zasługi dla gminy w 2010 roku. Później Kaya Mirecka-Ploss – patronka szkoły podstawowej w Nakle Śląskim założycielka Fundacji „Dzieci Śląska”, działaczka społeczna, pisarka, projektantka mody, przez kilkanaście lat mieszkanka Nakła Śląskiego, której Honorowe Obywatelstwo Gminy Świerklaniec nadano w 2006 roku.

Następnym punktem sesji było ślubowanie nowo wybranego radnego. Gerard Nickel urodził się 27 sierpnia 1966 r. jest emerytowanym strażakiem zawodowym, nauczycielem oraz Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle Śląskim. Reprezentuje okręg wyborczy nr 3 w Nakle Śląskim (ul. Kopernika, Mickiewicza, Sienkiewicza, Styczyńskiego, Szopena, 1000-lecia, Wieczorka i Wolności). Był jedynym kandydatem, dlatego nie przeprowadzono głosowania.
Gerard Nickel zastąpił w Radzie Gminy Świerklaniec śp. Jerzego Siwego.

Zdjęcia (1)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).