Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Spotkanie przedstawicieli gmin realizujących projekt LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”

08 września, 2023

Ponad rok temu gmina Świerklaniec jako jedna z 80 jednostek samorządu terytorialnego przystąpiła do projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”, którego głównym celem są kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie województwa śląskiego. 7 września Marszałek Województwa Śląskiego zorganizował w Katowicach konferencję, w której uczestniczyli włodarze miejscowości zrzeszonych w projekcie.

Marek Cyl na tle ścianki, na której chwilę temu złożył zwój podpis

W wydarzeniu uczestniczył także Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl. Samorządowcy symbolicznie podpisali się na wspólnej ściance na rzecz współpracy w walce o czyste powietrze. Spotkanie zorganizowano 7 września, czyli w Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. Projekt LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” zakłada zwiększenie świadomości mieszkańców i prowadzenie edukacji ekologicznej w kierunku ochrony powietrza. Gmina Świerklaniec realizuje go od lutego 2022, a jednym z działań było zatrudnienie tzw. Ekodoradcy, którego zadaniem jest udzielanie szeroko pojętych porad dla mieszkańców z zakresu ochrony środowiska.

Zdjęcia (3)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).