Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Sukcesy kajakarzy z UKS Świerklaniec na zawodach w Poznaniu

22 czerwca, 2020

Dawid FranielczykW zawodach pn. Puchar Polski w Kajakarstwie oraz Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania na torze Malta w Poznaniu w dn. 20-21 czerwca br. brali udział zawodnicy UKS Świerklaniec – Wiktor Leszczyński oraz Dawid Franielczyk. Ich starty zakończyły się sukcesami.

Wiktor Leszczyński, który jest reprezentantem Polski w kajakowej czwórce na dystansie 500 m zajął 2 miejsce. W kajakowej jedynce na 200 m zanotował ósmy wynik. Zagwarantowało mu to miejsce w kadrze narodowej.

Dawid Franielczyk starował w kategorii dzieci. Zawodnik UKS Świerklaniec debiutował w tak dużych zawodach zajmując w nich drugie miejsce. Wcześniej był najlepszy w eliminacjach.

Na dwudniowe zawody do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 600 zawodników z 48 klubów z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).