Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Szkoły w gminie gotowe do prowadzenia zajęć od poniedziałku

22 maja, 2020

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 25 maja mają ruszyć zajęcia opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz konsultacje z nauczycielami w szkołach uczniów 8 klas, przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Szkoły podstawowe na terenie gminy Świerklaniec są gotowe do prowadzenia zajęć, ale zapisanych uczniów jest niewielu.

W szkole podstawowej w Nakle Śląskim od 25 maja na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas 1-3 zapisano 1 ucznia. W konsultacjach dla 8 klas z przedmiotów zdawanych na egzaminach weźmie udział 20 uczniów. Zajęcia odbędą w wyznaczonych terminach w szkole przy zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych.

W szkole podstawowej w Nowym Chechle nie było chętnych do wzięcia udziału w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas 1-3.  Konsultacje dla 8 klas z przedmiotów zdawanych na egzaminach odbędą się w szkole i weźmie w nich udział 12 uczniów. Harmonogram zajęć podany jest na stronie internetowej szkoły. Odbędą się także przy zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych.

Uczniowie nie wrócą od 25 maja także do szkoły podstawowej w Orzechu. Żaden z rodziców nie zadeklarował chęci wzięcia udziału w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowe konsultacje dla uczniów 8 klas z przedmiotów zdawanych na egzaminach będą przeprowadzone on-line.

W szkole podstawowej w Świerklańcu od 25 maja na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy zapisano 3 uczniów. Od 1 czerwca dołączy do nich jeszcze 1 uczeń.
Od poniedziałku ruszają także dodatkowe konsultacje uczniów 8 klas z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje podobnie jak w Orzechu będą przeprowadzone on-line.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).