Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Szyją i pomagają. Ich maseczki trafiły już do przychodni i OPS!

28 kwietnia, 2020

Rękodzieło to ich pasja i sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. W trudnych chwilach związanych z epidemią wirusa, rękodzieło to także ich wkład w pomoc potrzebującym. Panie z Koła Rękodzieła oraz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląska w Orzechu szyją wielorazowe maseczki. Pierwsza partia trafiła już do ośrodków zdrowia na terenie gminy oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim.

Kolorowych maseczek powstaje kilkadziesiąt dziennie. Jak mówiła pani Anna Rabsztyn z Koła Gospodyń w Orzechu, maseczki są wykonane z materiału, który można prać i prasować w wysokiej temperaturze. Mają też udogodnienie dla okularników w postaci wszytego drucika, który zapobiega parowaniu okularów. W środku maseczki znajduje się kieszeń, do której można włożyć filtr ochronny.

We wtorek pierwsza partia maseczek trafiła do Urzędu Gminy w Świerklańcu. Stamtąd wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl osobiście zawiózł je do przychodni w Nakle Śląskim i przekazał pani doktor Beacie Nycz-Gerlich, dyrektorce SP ZOZ. Następnie maseczki przekazał na ręce pani Bernadety Klyty, kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim.
- Dziękuję paniom z Koła Rękodzieła za zaangażowanie i ich wkład w pomoc dla mieszkańców gminy – mówił wójt.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).