Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Tour de Świerklaniec – rajd rowerowy w ramach ETZT 2020

14 września, 2020

Grafika promująca wydarzenieTak jak w zeszłym roku, gmina Świerklaniec przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020, który odbywa się w dniach 16-22 września. W ramach ETZT 2020 zapraszamy do rowerowej zabawy. Proponujemy przejechać wyznaczoną trasę po gminie Świerklaniec, a swoje wojaże sfotografować (prosimy, żeby było to zdjęcie przy jednym z czterech punktów) i wrzucić w dyskusji w wydarzeniu na Facebooku.

Tegoroczny motyw przewodni to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego." Z jednej strony promuje ambitne cele osiągnięcia neutralności klimatycznej w Europie w perspektywie do 2050 roku, z drugiej zaś podkreśla znaczenie dostępności do środków transportu bezemisyjnego dla wszystkich.
Chociaż cel długoterminowej strategii jest odległy, kampania ETZT 2020 zachęcać ma do podjęcia działań, które mogą przynieść natychmiastowe skutki i przyczynić się do rozwiązania problemu zanieczyszczenia, emisji dwutlenku węgla lub zatorów komunikacyjnych.

Rok 2020 jest szczególne ze względu na czas epidemii, dlatego gmina zrezygnowała z organizacji dużej imprezy, podczas której występuje ryzyko zakażenia.

Zapraszamy jednak do zabawy on-line!

W załączniku poniżej umieszczona została mapka trasy rowerowej "Tour de Świerklaniec", której początek i koniec znajduje się na parkingu przed bramą Zabytkowego Parku w Świerklańcu. Na mapce zaznaczone zostały cztery atrakcje turystyczne gminy Świerklaniec - Park w Świerklańcu, Zalew Nakło-Chechło, pałac w Nakle Śląskim (Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim) i zabytkowa kapliczka w Orzechu. Plik jest dostępny także w rozszerzeniu .GPX, który można otworzyć w aplikacjach nawigujących w smartfonach.

Proponujemy, żeby w ramach ETZT w dniach 16-22 września przejechać proponowaną trasę po gminie Świerklaniec. Swoje rowerowe wojaże sfotografować (prosimy, żeby było to zdjęcie przy jednym z czterech punktów) i wrzucić w dyskusji w wydarzeniu na Facebooku.

UWAGA! Pierwsze 10 osób, które opublikują zdjęcie otrzymają od gminy Świerklaniec upominek w formie odblasku!

Serdecznie zapraszamy do zabawy, która ma na celu promocję zeroemisyjnej mobilności, a przy okazji walorów turystycznych naszej gminy z widokiem...!

Załączniki:
Mapa trasy Tour de Świerklaniec .JPG
Mapa trasy Tour de Świerklaniec .GPX
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).