Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Trwa przebudowa ul. Młyńskiej w Świerklańcu

23 maja, 2023

Rozpoczęła się przebudowa ul. Młyńskiej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku Urzędu Gminy w Świerklańcu oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu. Prace potrwają przez najbliższe miesiące.

Koparka na ul. Młyńskiej w Świerklańcu

Prace rozpoczęły się na parkingu przy budynku UG Świerklaniec. W okresie wakacyjnym będą prowadzone przy szkole. Od września planowana jest przebudowa ul. Młyńskiej na odcinku około 600 metrów od apteki do skrzyżowania z ul. Tarnogórską (DK 78).
Projekt zakłada także powstanie miejsc postojowych w obrębie budynku szkoły podstawowej, budowę chodników oraz przebudowę zjazdów do przyległych posesji. Przebudowa obejmuje także sieć kanalizacji deszczowej. Wykonawcą jest wyłoniona w drodze przetargu firma P. U. H. „DOMAX” Arkadiusz Mika z miejscowości Boronów.
Za utrudnienia związane z przebudową przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).