Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Trwa termomodernizacja szkoły podstawowej w Nakle Śląskim

11 maja, 2020

Na listę przyjaznych środowisku obiektów użyteczności publicznej w gminie Świerklaniec już wkrótce będzie można wpisać kolejny: budynek Szkoły Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim. 8 maja rozpoczął się drugi etap termomodernizacji szkoły.

Pierwszym etapem termomodernizacji była wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku. Rozpoczął się drugi etap inwestycji. Obecnie trwają prace związane z ociepleniem ścian zewnętrznych. Wykonawca rozpoczął od izolacji ścian piwnic. Wiąże się to z wykopem odkrywającym ściany fundamentowe i piwniczne miejscami o głębokości nawet ponad 4 metrów. Następnie wykonane będzie ocieplenie ścian nadziemnych oraz dachów/stropu.
Zostanie także zmienione ogrzewanie. Stary węglowy piec w szkole zostanie zdemontowany. Nowy piec zasilany gazem zostanie umieszczony w kotłowni hali sportowej. Tym samym jeden kocioł centralny będzie ogrzewał zarówno budynek szkoły i hali.

Wartość drugiego etapu termomodernizacji opiewa na kwotę ponad 1,3 milina złotych. Inwestycję wykonuje firma NSI Nowoczesne Systemy Instalacyjne Michał Kinor z Tarnowskich Gór, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2020 r, natomiast wykonanie kotłowni i wszystkich prac wewnątrz budynku muszą zakończyć się do końca wakacji. Projekt jest współfinansowany ze środków Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii w 85%.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).