Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Tym roku nie odbędzie się Hubertus w świerklanieckim parku

01 października, 2020

Ze względu na pandemię COVID-19 organizatorzy corocznego święta Hubertus w zabytkowym parku w Świerklańcu - Gmina Świerklaniec i Ośrodek Jeździecki „Gonitwa” w Tarnowskich Górach - podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w 2020 roku.

Tradycyjny Hubertus to święto leśników, myśliwych i jeźdźców organizowane corocznie w zabytkowym parku w Świerklańcu. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz największych wydarzeń tego typu w regionie. Punktem kulminacyjnym Hubertusa była tzw. gonitwa za lisem czyli bardzo widowiskowy pokaz jeździeckich umiejętności. W październiku 2020 roku miała odbyć się już 23 edycja tej uroczystości w Świerklańcu.

Organizatorzy gorąco liczą na to, że XXIII Hubertus będzie mógł odbyć się bez żadnych przeszkód w parku w Świerklańcu w 2021 roku.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).