Niedziela, 7 marca 2021r. | Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty
Pokaż menu

W jakim przypadku złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za odpady

25 stycznia, 2021

ŚmietnikiDo końca stycznia wszyscy właściciele nieruchomości na terenie gminy otrzymają zawiadomienia o zmianie stawek opłat za odbiór odpadów, do których dołączono druki deklaracji o wysokości tej opłaty.

Poprawnie wypełnioną deklarację należy złożyć do gminy w przypadku oświadczenia, że bioodpady stanowiące odpady komunalne będą w całości kompostowane w przydomowym kompostowniku i/lub w przypadku zmiany ilości osób zamieszkujących na terenie wskazanej nieruchomości. Jeżeli właściciel nieruchomości decyduje się zapłacić pełną kwotę (bez ulgi za zagospodarowanie bioodpadów) oraz/lub nie zmienia się ilość zamieszkujących osób nie trzeba składać nowej deklaracji do Urzędu Gminy Świerklaniec. Należy jednak dokonywać przelewów na wyższą kwotę (36 zł od osoby). Płatności należy dokonywać na swój indywidualny nr bankowy do 15 dnia każdego miesiąca.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).