Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Ważne informacje z OPS na temat programów socjalnych

03 lipca, 2020

Budynek OPS w Nakle ŚląskimOśrodek Pomocy Społecznej z siedzibą w Nakle Śląskim informuje, że od 1 lipca br. ruszył elektroniczny nabór wniosków o świadczenie "Dobry Start". Także od 1 lipca br. na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy można składać wnioski o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami i fundusz alimentacyjny.

PROGRAM  "DOBRY START"

OPS przypomina, że od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski o świadczenie "Dobry Start" wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez bankowość elektroniczną emp@tia, ePUAP. Możliwość złożenia wniosku w formie papierowej będzie istniała od 1 sierpnia 2020 r. W związku z trwającą pandemią pracownicy OPS zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną. O sposobie i warunkach przyjmowania wniosków w formie papierowej OPS poinformuje w kolejnych ogłoszeniach na swojej stronie internetowej.

ZASIŁEK RODZINNY I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY - NOWY OKRES 2020/2021

OPS przypomina, że także od 1 lipca 2020 r. na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy można składać wnioski o:
- zasiłek rodzinny wraz z dodatkami
- fundusz alimentacyjny
wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez bankowość elektroniczną emp@tia, ePUAP. Możliwość złożenia wniosku w formie papierowej będzie istniała od 1 sierpnia 2020 r. I w tym przypadku pracownicy OPS zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną. O sposobie i warunkach przyjmowania wniosków w formie papierowej OPS poinformuje w kolejnych ogłoszeniach na swojej stronie internetowej.

WNIOSKI NA 500+

OPS informuje osoby, które złożyły wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) od 1 lipca 2019 r. na okres 2019/2021, że nie składają nowych wniosków, ponieważ świadczenia zostały przyznane do 31 maja 2021 r.

NOWE WNIOSKI  O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE (500+) BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ:
- OD 1 LUTEGO 2021 ROKU - ELEKTRONICZNIE
- OD 1 KWIETNIA 2021 ROKU - PAPIEROWO
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).