Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Wspólna inicjatywa samorządów: Nowy ambulans dla szpitala

24 czerwca, 2020

Nowy ambulans wraz z wyposażeniem medycznym został zakupiony dzięki wspólnej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz gmin powiatu, w tym Gminy Świerklaniec. 23 czerwca nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdu, który wesprze Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach.

Przekazanie karetki odbyło się przed główną siedzibą Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Klucze do pojazdu na ręce Prezesa WSP S.A. Leszka Jagodzińskiego wręczył Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala. W uroczystości uczestniczyli m. in. burmistrzowie i wójtowie gmin, które partycypowały w kosztach zakupu pojazdu. Gminę Świerklaniec reprezentował wójt Marek Cyl. Nowy, warty niemal 240 tysięcy złotych ambulans jest ważnym wsparciem dla szpitala i zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tarnogórskiego w tym naszej gminy. Dodatkowy zespół wyjazdowy będzie trzecim w szpitalu.
– W jedności siła. Bardzo wszystkim dziękuję za ufundowanie tego pojazdu, który wyruszy na drogi powiatu, by ratować życie mieszkańców – mówił wczoraj Leszek Jagodziński, prezes szpitala.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).