Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wybory samorządowe. Gdzie głosować na terenie gminy?

05 kwietnia, 2024

7 kwietnia będziemy wybierać w wyborach bezpośrednich radnych: gminy, powiatu i województwa oraz wójta. Poniżej lista lokalów wyborczych w gminie Świerklaniec.

Wybory samorządowe - 7 kwietnia - grafika na zielonym tle przedstawia przecięte krzyżykiem pole wyboru

Lista Obwodowych Komisji Wyborczych

Numer Adres Gwanice obwodu
1* Zespół Szkół Centrum
Kształcenia Rolniczego Nakło
Śląskie ul. Morcinka 9
Nakło Śląskie: ul.: Brzozowa, Cmentarna, Dzierżonia, Działkowców, Główna od nr 1 do nr 91 nieparzyste, od nr 2 do nr 60 parzyste, Gościnna, Jarzębinowa, Klonowa, Krótka, Kwiatowa, Lasowicka od nr 113 do nr 117U nieparzyste, od nr 116 do nr 120 parzyste, Leśna, Morcinka, Obłoków, Parkowa, Powstańców, Przyjaźni, Rekreacyjna, Sosnowa, Sportowców, Strażacka, Tylna, Wąska, Wojciecha od nr 1 do nr 33 nieparzyste, od nr 2 do nr 18 parzyste, Wyciślaka.
2* Gminny Ośrodek Kultury
Nakło Śląskie
ul. Główna 52
Nakło Śląskie: ul.: 3 Maja, Barbary, Cicha, Dworcowa, Frezji, Gawędy, Główna od nr 93 do nr 169 nieparzyste, od nr 62 do nr 128A parzyste, Górna, Grzegorza, Harcerska, Jutrzenka, Kamienna, Kopernika, Kościuszki, Łączna, Mickiewicza, Magnoliowa, Na Wzgórzu, Ogrodowa, Orzechowska, Radosna, Rogowa, Romantyczna, Różana, Sienkiewicza, Skalista, Sławomira Mrożka nr parzyste, Stawowa, Styczyńskiego, Szafirowa, Szarika, Szeroka, Szkolna, Szopena, Tysiąclecia, Wapienna, Wieczorka, Wierzbowa, Wojciecha od nr 35 do nr 59 nieparzyste, od nr 20 do nr 30 parzyste, Wolności, Wisławy Szymborskiej.
3 Gminny Ośrodek Kultury
Nakło Śląskie
ul. Główna 52
Nowe Chechło: ul.: Akacjowa nr nieparzyste, Astrów, Bukowa, Grzybowa, Jagodowa, Jaśminowa, Konopnickiej, Lasowicka od nr 1 do nr 111 nieparzyste, od nr 2 do nr 114 parzyste, Leśna, Miodowa, Pogodna, Powstańców, Skowronków, Słoneczników, Szpaków, Świętego Brata Alberta, Wisławy Szymborskiej od nr 3 do nr 13 nieparzyste, Wrzosowa.
4* Zespół Szkolno-Przedszkolny
Orzech
ul. Brzechwy 8
Orzech: ul.: Boczna, Bytomska, Brzechwy, Głęboka, Jana III Sobieskiego, Karmelowa, Kopernika, Korczaka, Krzywa, Laskowa, Lompy, Łąkowa, Malinowa, Marcepanowa, Mickiewicza, Na Skałach, Nakielska, Ogrodowa, Orzeszkowej, Pejzażowa, Prusa, Sobalaków, Spokojna, Szkolna, Wąska, Wieczorków.
5* Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
Świerklaniec
ul. Młyńska 7
Świerklaniec: ul.: 3 Maja, Akacjowa nr parzyste, Błękitna, Bratków, Chabrowa, Damrota, Dębowa, Domowa, Gawędy, Główna, Górna, Harcerska, Kalinowa, Kasztanowa, Krótka, Księżycowa, Lawendowa, Łąkowa, Mazura, Miarki, Młyńska, Piaskowa, Podgórna, Pod Wierzbą, Poprzeczna, Przyjaciół, Przytulna, Radzionkowska, Rodzinna, Rogowa, Romantyczna, Sąsiedzka, Sławomira Mrożka nr nieparzyste, Sosnowa, Spacerowa, Stawowa, Tarnogórska, Widokowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wolności od nr 21 do nr 37A nieparzyste, od nr 42 do nr 74 parzyste, Wspólna, Zacisze, Zielona, Zuchów, Żeglarska, Źródlana.
6  Przedszkole “Pod Zielonym Listkiem”
Świerklaniec
ul. Oświęcimska 11
Świerklaniec: ul.: Bizja, Gościnna, Kościelna, Kościuszki, Łączna, Ostrożnica, Oświęcimska, Parkowa, Plebiscytowa, Polna, Rekreacyjna, Słoneczna, Stabińskiego, Świerkowa, Wolności od nr 1 do nr 19D nieparzyste, od nr 2 do 40 parzyste.

* Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.