Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wyniki wyborów samorządowych w gminie Świerklaniec

10 kwietnia, 2024

7 kwietnia odbyły się wybory samorządowe. Wybory na Wójta Gminy Świerklaniec zwyciężył Grzegorz Zadęcki z KWW Zadęcki Grzegorz Przyszłość Gminy Świerklaniec. Uzyskał 2 681 głosów, co stanowiło 50,42%. Gratulujemy! Poniżej wyniki wyborów do Rady Gminy Świerklaniec.

Wyniki wyborów - grafika urny wyborczej

Wyniki w wyborach do Rady Gminy Świerklaniec:
GOŁĄBEK Michał Eugeniusz
NOWAK Gerard Walter
NICKEL Gerard Jan
JANAS Łukasz Piotr
KANIA Tomasz Łukasz
FLAKUS Kazimierz Jerzy
LEDWOŃ Tadeusz Stefan
KOTALCZYK Justyna Elżbieta
FRANCIK Adam Aleksander
NOLEWAJKA Michał Józef
LESIK Łukasz
BACIK Wojciech Jan
BACIK Mirosław Florian
WAJS Eugeniusz Paweł
JARKA Zbigniew Gabriel.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.