Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Zapraszamy na dożynki gminne

29 sierpnia, 2023

3 września w zabytkowym Parku w Świerklańcu odbędą się dożynki gminne. Najpierw o godz. 14:00 będziemy dziękować za tegoroczne plony w kościele parkowym. Następnie korowodem przejdziemy do amfiteatru, gdzie rozpocznie się część oficjalna, a następnie występy artystyczne. Przed Pałacem Kawalera Stowarzyszenie Wrazidlok w partnerstwie z powiatem tarnogórskim i gminą Świerklaniec zorganizuje już po raz trzeci „Gyburstag kołoca” czyli festiwal śląskiego ciasta.

Dożynki 2023 napis na tle pola

Zdjęcia (1)
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).