Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Zapraszamy na Hubertusa w świerklanieckim Parku

04 października, 2022

Każdego roku w zabytkowym Parku w Świerklańcu odbywa się święto leśników, myśliwych i jeźdźców, czyli tradycyjny Hubertus. To niezwykle widowiskowe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz największych tego typu imprez w regionie. XXIV Hubertus odbędzie się 22 października 2022 r.

Hubertus plakat kawaliera na koniach i budynek Pałacu Kawalera

XXIV Hubertus w Świerklańcu 22.10.2022 r. godz. 11:00

Program imprezy:
Koncert Orkiestry Dętej Huty Łabedy - godz. 11:00.
Msza święta polowa - godz. 11:30.
Uroczyste otwarcie Hubertusa pod Pałacem Kawalera - ok. godz. 12:00.
Gonitwa za lisem - widowiskowy pokaz jeździeckich umiejętności.
Konkurs elegancji w damskim siodle.
Pokazy musztry kawaleryjskiej.
Prezentacja psów myśliwskich.
Wystawa ptaków drapieżnych.

Organizatorzy:
Gmina Świerklaniec oraz Ośrodek Jeździecki „Gonitwa” z Tarnowskich Gór.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.