Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Zapraszamy na Spotkanie z Mikołajem i Jarmark Świąteczny w świerklanieckim Parku

28 listopada, 2022

Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu oraz sołtysi i rady sołeckie serdecznie zapraszają na coroczne spotkanie z Mikołajem do zabytkowego Parku w Świerklańcu. W tym dniu na terenie Parku będzie także świąteczny kiermasz z różnego rodzaju rękodziełem, zabawkami i smakołykami.

Spotkanie z Mikołajem - wizerunek uśmiechniętego Mikołaja na tle ośnieżonych pagórków. W tle choinka świąteczna oraz herb gminy Świerklaniec. Treść w tekście artykułu

W trakcie wydarzenia pieniądze do puszek będą zbierać wolontariusze Fundacji Iskierka, aby wesprzeć chorego na neurofibromatozę typu 1 Michała Filipczyka z Nowego Chechła.
Szykujemy atrakcje w świerklanieckim Parku dla całych rodzin. Jarmark rozpoczynamy o godz. 12:00, a show dla dzieci pt. "Bo jest taki dzień..." w wykonaniu Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół planujemy na godz. 15:00. Zakończenie jarmarku o godz. 18:00.

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.