Czwartek, 25 lutego 2021r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego

Złoto, srebro i brąz mieszkańców gminy na Mistrzostwach Śląska Judo

22 lutego, 2021

Łukasz Szołtysik na najyższym stopniu podium20 lutego w Bytomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w Judo juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska w Judo wywalczył w grupie juniorów Łukasz Szołtysik z Orzecha. Srebro w grupie juniorek zdobyła Małgorzata Woś z Nakła Śląskiego. Brąz w grupie juniorek młodszych wywalczyła Natalia Horzela z Nakła Śląskiego.

Sobotnie zawody odbyły się w hali GKS Czarnych Bytom. Łukasz Szołtysik startował w wadze 60 kg. Wygrał przez ippon z V-ce Mistrzem Polski Bartoszem Naczyńskim z UKS Dwójka Rydułtowy i Patrykiem Zawadzkim z Czarnych Bytom, co dało mu tytuł Mistrza Śląska w Judo juniorów. Małgorzata Woś startowała w wadze 63kg (uległa w walce finałowej zawodniczce AZS AWF Katowice – Aleksandrze Konopce). Zawodniczka została Wicemistrzynią Śląska w Judo juniorów. Brąz w grupie juniorek młodszych w wadze +70kg wywalczyła Natalia Horzela. W najbardziej obsadzonej wadze 73kg juniorów młodszych VII miejsce zajął Antoni Woś z Nakła Śląskiego. Zawodnicy reprezentują klub UKS Judo Ahinsa. Gratulujemy serdecznie świetnych wyników!

Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.