Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Zmarł Jerzy Siwy – Radny Rady Gminy Świerklaniec

10 marca, 2023

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Jerzego Siwego, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

śp. Jerzy Siwy

Jerzy Siwy przez wiele lat był Radnym Rady Gminy Świerklaniec kilku kadencji, reprezentując mieszkańców sołectwa Nakło Śląskie. W kadencji 2014 – 2018 był Przewodniczącym Rady Gminy Świerklaniec, a w obecnej kadencji od 2018 roku był Przewodniczącym Komisji Gospodarki, Budżetu i Inwestycji. Jerzy Siwy był też działaczem społecznym i sportowym. Był długoletnim Przewodniczącym Rady Fundacji „Dzieci Śląska" im. Kai Mireckiej-Ploss, a także jednym z współzałożycieli klubu kajakowego UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. To między innymi dzięki Jego staraniom Pani Kaja Mirecka-Ploss została Patronką Szkoły Podstawowej w Nakle Śląskim.

Jerzy Siwy był oddany działalności na rzecz lokalnej społeczności Nakła Śląskiego, Gminy Świerklaniec i Powiatu Tarnogórskiego. Z racji swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego jako pracownik samorządowy, wypełniał swoje społeczne obowiązki z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem.
Był też miłośnikiem sportu, który przez wiele lat czynnie uprawiał i propagował go wśród dzieci I młodzieży.

Składamy szczere wyrazy współczucia pogrążonej w żałobie Rodzinie i Przyjaciołom śp. Jerzego Siwego.
Gmina Świerklaniec
Świerklaniec – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. Została utworzona 1 października 1924 roku ze zlikwidowanego obszaru dworskiego Świerklaniec[2], a w późniejszych latach była powiększana o sąsiednie wsie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).