Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

16 tys. zł na walkę z ołowiem

24 sierpnia, 2020

Miejska dotacja pn. „Profilaktyka zdrowotna dzieci w związku z narażeniem środowiskowym na ołów” obejmie opiekę nad 270 dziewięciolatkami z terenu gminy Tarnowskie Góry. Realizatorem zadanie będzie Fundacja Na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”.

Zadanie będzie realizowane w szczególności poprzez zapewnienie adresatom zadania, narażonym na ołów, udziału w różnego rodzaju działaniach prozdrowotnych, zmierzających do poprawy nich stanu zdrowia oraz podniesienia ich poziomu wiedzy o negatywnych skutkach oddziaływania ołowiu na życie człowieka.

Przedsięwzięcia finansowane w ramach zadania to:

  • realizacja monitoringu zdrowotnego narażenia dzieci na ołów – oznaczenie Pb(B) + morfologia krwi dla dzieci w wieku 9 lat tj. urodzone w 2011 roku (max. 270 dzieci), zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry;
  • zakup osłonowych suplementów witaminowo-mineralnych dla badanych dzieci.

 Zadanie realizowane jest w okresie od 01.09 do 30.11.2020 roku.

Więcej szczegółów: https://tarnowskiegory.pl/2020/07/17363/.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).