Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

18 milionów dla miasta z RFIL

17 grudnia, 2020

18 milionów złotych otrzyma gmina Tarnowskie Góry z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze udało się pozyskać na trzy miejskie projekty. Dziś symboliczne plansze z informacją o zapewnionych przez rząd środkach na ręce burmistrza Arkadiusza Czecha przekazała poseł na sejm RP Barbara Dziuk.

Z RFIL w Tarnowskich Górach zrealizowane zostaną następujące zadania:

  • Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka (część projektu realizowanej już sukcesywnie rewitalizacji tarnogórskiej Starówki). Miasto dostało na ten cel 4,5 mln zł, wnioskowaliśmy o 5,5 mln zł, a inwestycja według szacunków kosztować będzie 6,5 mln zł. 
  • Budowa boisk treningowych TS Gwarek Tarnowskie Góry. Przyznane dofinansowanie to 3,5 mln zł.  Gmina wnioskowała o 11,5 mln zł, przy koszcie budowy szacowanym na 13,5 mln zł. 
  • Rozbudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Staraliśmy się o ponad 15 mln zł, dostaliśmy 10 mln zł, a koszt budowy jest szacowany na prawie 18 mln zł.

Z rządowego funduszu środki otrzyma także powiat tarnogórski z przeznaczeniem na Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowym im. B. Hagera. Przyznane 3 mln zł (o tyle powiat  wnioskował) zostaną przeznaczone na zakup tomografu komputerowego i aparatu RTG z ramieniem C. Urządzenia są kluczowe w ocenie stanu zdrowia pacjenta, są podstawą w profesjonalnym i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych.

Listę dofinansowanych inwestycji znaleźć można w załączniku do niniejszego tekstu: https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/kolejne-pol-miliarda-zlotych-dla-gmin-w-wojewodztwie-slaskim?fbclid=IwAR009-MkpbvodkCIflo_oVRqx5318rEifI67eEQmiEOXe8geTP9-bzGCR8c 

#czaslokalnychinwestycji #RFIL #inwestycje #ilovetg 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).