Piątek, 12 kwietnia 2024r. | Imieniny: Juliusza, Luboslawa, Zenona
Pokaż menu

25-lecie samorządu województwa: wyróżnienie dla Burmistrza Tarnowskich Gór

26 września, 2023

Za zaangażowanie w rozwój regionu, za tworzenie naszej wspólnej historii – kilkudziesięciu samorządowców i polityków zostało wyróżnionych z okazji 25-lecia samorządu województwa. W tym znamienitym gronie znalazł się również Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech!

Uroczystość 25-lecia samorządu województwa śląskiego odbyła się w poniedziałek w siedzibie NOSPR w Katowicach.

Z rąk marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i prof. Jerzego Buzka – jednego z twórców reformy administracyjnej – statuetki za zaangażowanie w kształtowanie rozwoju regionu otrzymali:

  • twórcy reformy samorządowej m.in. prof. Zygmunt Frankiewicz, prof. Irena Lipowicz, Jerzy Adam Stępień;
  • marszałkowie województwa śląskiego: od Jan Olbrycht (1998–2002) po Jakuba Chełstowskiego (od 2018);
  • przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego: od Ryszarda Ostrowskiego (1998-2002) po prof. Marek Gzik (od 2022);
  • w kategorii „Super Prezydent” m.in. Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, Marcin Krupa, prezydent Katowic, Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich, Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, Kazimierz Karolczak Przewodniczący Zarządu Metropolia GZM;
  • w kategorii „Super Burmistrz” m.in. Tomasz Kucharski, burmistrz Olsztyna, Antoni Szlagor, burmistrz Żywca i Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Gratulujemy nagrodzonym!

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).