Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

3. Koncert organowy w Konwikcie

01 lipca, 2021

Trzeci koncert online w niedzielę o godz. 19.00 da Hanna Dys.

infografika Koncertów Organowych w Konwikcie 4 lipca godzina 19:00

Koncert będzie dostępny na naszym kanale youtube tutaj:  https://youtu.be/1PCJP_4QcOM
Program:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantasia super Komm heiliger Geist Herre Gott BWV 651
Preludium chorałowe Allein Gott in der Hoeh sei Ehr BWV 662
Preludium chorałowe Nun komm der Heiden Heiland BWV 660
Preludium chorałowe Allein Gott in der Hoeh sei Ehr BWV 663
Nicolas Bruhns (1665-1697)
Preludium in e
Johann Adam Reinken (1643-1722)
Fuga in g
Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
IV Sonata B-dur op.65

Portret kobiety - p. Hanna Dys

HANNA DYS ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie organów prof. Wolfganga Zerera. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: J. Laukvika, O. Latry, D. Rotha, K. Bine Bryndorf. Jest laureatką konkursów międzynarodowych. Obecnie jest profesorem AM na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując z recitalami solowymi, koncertami symfonicznymi i kameralnymi. Jest również  pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci są laureatami konkursów organowych. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce i za granicą. W swojej działalności koncertowej propaguje polską muzykę organową. Między innymi w ramach przewodu habilitacyjnego nagrała płytę monograficzną z dziełami Mieczysława Surzyńskiego. Brała udział w projekcie nagrania wszystkich symfonii organowych Feliksa Nowowiejskiego. W swoim dorobku posiada nagrania solowe oraz kameralne. Dwukrotnie była nominowana do nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury.
WIĘCEJ O FESTIWALU TUTAJ.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).