Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

31. finał WOŚP – mamy rekord!

30 stycznia, 2023

Pewnie już wiecie, ale mimo to Brawo Tarnowskie Góry!
Po podliczeniu wszystkich puszek, licytacji, płatności kartą i E-skarbonki Sztab WOŚP Tarnowskie Góry doliczył się w nocy w niedzieli na poniedziałek kwoty ponad 223 000 złotych! Która może się jeszcze zwiększyć.

Tegoroczny tarnogórski finał trwał od 21 stycznia, bo wtedy w Galerii Inny Śląsk odbył się pierwszy koncert .

W sobotę i niedzielę  29 stycznia po ulicach miasta i powiatu krążyło w sumie 115 wolontariuszy.  Najmłodszy liczył trzy, a najstarszy (być może jest to rekord ogólnopolski) Zdzisław Wielochowski z Tarnowskich Gór, który skończył w sobotę 94 lata. Pan Zdzisław kwestował na WOŚP po raz kolejny – Zdzichu, dobrze, że z nami jesteś, trzymaj się – napisał do niego Jurek Owsiak.

Pan Zdzisław pracował jako architekt, urbanista, również w naszym Urzędzie Miejskim. Może dlatego na zakończenie kwestowania co roku sfotografował się przed naszym Ratuszem. Na zdjęciu poniżej widać go z wnukiem Piotrem, też wolontariuszem.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).