Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

3,8 mln złotych na przebudowę Sobieskiego!

19 kwietnia, 2020

Gmina Tarnowskie Góry pozyskała 3,8 mln zł dofinansowania w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych na realizację zadania inwestycyjnego „Przebudowa ulicy Sobieskiego”. Całość zadania to 7 mln 663 tys. zł, pozostałe 50% środków pochodzić będzie z budżetu miasta. Przebudowa zajmie ponad rok i zsynchronizować ją musimy z realizowaną przez powiat tarnogórski rozbudową ulicy Powstańców Śląskich. Na to warte niemal 7 mln zł zadanie, prócz dotacji naszego miasta, powiat również pozyskał dotację z FDS.

Więcej szczegółów wkrótce!

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).