Wtorek, 29 września 2020r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

50, 55, a nawet 60 lat razem!

15 września, 2020

Medale z różą za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymało dziś z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha 16 kolejnych par, które wzięły ślub 50 lat temu.

Złote Gody w Tarnogórskim Centrum Kultury uczcili Państwo: Zofia i Jan Nikoniuk, Krystyna i Ryszard Jędrysiak, Helena i Józef Kowalik, Bogumiła i Jerzy Szweda, Eufrozyna i Alfred Wiśniowscy, Aniela i Alojzy Niesler, Aniela i Horst Fuhrmann, Danuta i Sławomir Cieśliccy, Bronisława i Jan Siwiec, Mieczysława i Adam Sienkiel, Krystyna i Bogusław Gajeccy, Teresa i Henryk Duda, Maria i Alojzy Mól, Halina i Tadeusz Banaś, Cecylia i Stefan Pradelok oraz Janina i Sławomir Wilk.

55 lat pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo: Cecylia i Antoni Wróbel, Wiesława i Romuald Walczyk, a 60 lat przeżyli wspólnie Państwo Gertruda i Józef Dembicz oraz Łucja i Robert Lebek.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.