Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

50-lecie tarnogórskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

09 sierpnia, 2023

Członkowie Tarnogórskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali swoje urodziny! Były medale, życzenia i wspomnienia.

50 lat temu obyła się premiera filmu „Wesele” w reżyserii Andrzeja Wajdy, zakończono produkcję samochodu osobowego FSO Warszawa, polscy piłkarze awansowali do Mistrzostw Świata w Niemczech. Oni pamiętają te czasy – to 50 lat temu w Tarnowskich Górach założono również Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
– Jak mówi pisarz André Malraux „młodość jest religią, z której prędzej czy później trzeba się w końcu nawrócić”. Wszyscy tutaj zgromadzeni chyba już się nawrócili, już jesteśmy w wieku dojrzałym i w tym wieku również jest nasz tarnogórski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Za parę lat mam zamiar być aktywnym uczestnikiem Związku. Życzę Wam zdrowia w tej dalszej dojrzałości – mówił Burmistrz Arkadiusz Czech na uroczystości z okazji półwiecza ZERiI w Tarnowskich Górach.
Podczas spotkania nadano Złote Odznaki Honorowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów:
➡ Arkadiuszowi Czechowi
➡ Irenie Nowak, przewodniczącej tarnogórskiego ZERiI,
➡ Franciszkowi Spotowi,
➡ Janinie Gach,
➡ Czesławowi Banasiowi.
Tarnogórski ZERiI organizuje wycieczki, wyjazdy, spotkania przy grillu, wczasy. Wszystko po to, by ludzie, którzy mają już za sobą lata aktywności zawodowej, nie zamykali się w domach i mogli nadal korzystać z uroków życia.
 W tym wydarzeniu wzięli udział przedstawicie władz samorządowych: Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech i jego zastępczyni Jolanta Tuszyńska oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Katowicach. Nie zabrakło delegacji z zaprzyjaźnionych kół oraz stowarzyszeń.
Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na lampkę szampana, poczęstunek oraz wspólną zabawę.
Wszystkim członkom tarnogórskiego ZERiI życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu i aktywności ????

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.