Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

84. rocznica wybuchu II wojny światowej

01 września, 2023

Jak co roku, w i przy kościele pw. Piotra i Pawła, uczczono dziś Dzień Kombatanta oraz 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po mszy świętej Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych i Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik w imieniu miasta wraz z reprezentantami organizacji kombatanckich złożyli wiązanki kwiatów pod znajdującymi się na budynku kościoła tablicami pamięci.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).