Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Agregaty dla Ukrainy / Генератори для України

12 stycznia, 2023

Wczoraj z Katowic do Lwowa wyjechały agregaty prądotwórcze. Pomoc przekazały sąsiadom Katowice, Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia, Gmina Imielin i Tarnowskie Góry / Вчора з Катовіце до Львова вирушили генератори. Допомогу сусідам надали Катовіце, Метрополіс ГЗМ, Імелін Мерія Тарновських Гур.

– Kiedy dostaliśmy pytanie o możliwość wsparcia naszych przyjaciół w taki sposób, nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór dodając, że nasze miasto kupiło średniej wielkości urządzenie o mocy 6,5 KW.
Wartość wszystkich siedmiu przekazanych do Ukrainy agregatów to około 150 tysięcy złotych. Urządzenia odebrali prof. Yurii Malynovsky i prof. Volodymyr Schepitchak z Instytutu Energii i Systemów Kierowania na Politechnice Lwowskiej.
– Na uczelni potrzebny jest prąd. Wszystkie urządzenia i serwery podłączone do systemu go potrzebują. Mamy studentów, którzy studiują stacjonarnie i online. Niektórzy nasi studenci są ze wschodu Ukrainy i są obecnie zakwaterowani w budynkach studenckich i halach sportowych. To dla nas ważne, żeby studenci mogli studiować na różnych kierunkach studiów – powiedział prof. Yurii Malynovsky.


Zdjęcia: Maja Ostrowska-Lindner / W KATOWICACH.eu

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).