Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Aleja platanów w centrum miasta! ???

12 maja, 2020

Dobra wiadomość od Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach! Tarnowskie Góry się nam zazieleniają i to nie tylko za sprawą wiosny! Dziś w centrum miasta – na powiatowej ulicy Piłsudskiego, na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, sadzona jest aleja platanów klonolistnych. Wzdłuż ulicy przybędzie aż 17 drzew.

Platan klonolistny jest jednym z najokazalszych, najciekawszych i najpiękniejszych drzew ozdobnych. Jest też jedynym przedstawicielem swojego rodzaju, który znosi niskie temperatury i nadaje się do nasadzeń przyulicznych, a w szczególności do obsadzania szerokich alei.
#tarnowskiegóry #ilovetg #platany

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).