Poniedzia艂ek, 5 grudnia 2022r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Poka偶 menu

Aleja platan贸w w centrum miasta! 馃尦馃尦馃尦

12 maja, 2020

Dobra wiadomo艣膰 od Starostwo Powiatowe w Tarnowskich G贸rach! Tarnowskie G贸ry si臋 nam zazieleniaj膮 i to nie tylko za spraw膮 wiosny! Dzi艣 w centrum miasta 鈥 na powiatowej ulicy Pi艂sudskiego, na zlecenie Zarz膮du Dr贸g Powiatowych, sadzona jest aleja platan贸w klonolistnych. Wzd艂u偶 ulicy przyb臋dzie a偶 17 drzew.

Platan klonolistny jest jednym z najokazalszych, najciekawszych i najpi臋kniejszych drzew ozdobnych. Jest te偶 jedynym przedstawicielem swojego rodzaju, kt贸ry znosi niskie temperatury i nadaje si臋 do nasadze艅 przyulicznych, a w szczeg贸lno艣ci do obsadzania szerokich alei.
#tarnowskieg贸ry #ilovetg #platany

Gmina Tarnowskie G贸ry
Tarnowskie G贸ry le偶膮 w 艣rodkowo-po艂udniowej cz臋艣ci powiatu tarnog贸rskiego. Przez miasto przep艂ywa m.in. Sto艂a (przez Lasowice, Sowice i Strzybnic臋), Drama (przez Repty 艢l膮skie) i struga Pniowiec (przez dzielnic臋 Pniowiec). Miasto le偶y na skraju Niziny i Wy偶yny 艢l膮skiej. Tarnowskie G贸ry s膮 g艂贸wnym miastem Garbu Tarnog贸rskiego.