Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

ANNUM Festiwal wraca z “Powrotami”

22 września, 2020

W niedzielę 4 października o godz. 17.30 w kościele pw. św. Marcina (starym) w Starych Tarnowicach obędzie się pierwszy z trzech tegorocznych koncertów festiwalu. W programie utwory Vivaldiego, Haendela i Marcello.

ANNUM festival
p o w r o t y …
Dobrze jest móc powracać… 
Do znanych miejsc, do ulubionej książki czy do znanej już niemal na pamięć płyty…
Dobrze jest także móc powrócić do możliwości obcowania ze sztuką… 
A przede wszystkim z muzyką.
Tą wykonywaną prawdziwie, na żywo dostarczającą za każdym razem najwyższych wrażeń i przeżyć.
Wracamy do gry… 
Figuracyjne arie, kantylenowe sonaty, emocjonalne pieśni, delikatnie kojące dźwięki muzyki wykonywanej na historycznych instrumentach…
W najlepszych wykonaniach, w wyjątkowej atmosferze, możliwie najwierniej – tak jak brzmiały kiedyś, a równocześnie z uwzględnieniem znamiona naszych obecnych czasów i koniecznością zachowania powszechnie przyjętych zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego.
Co jest w nim wyjątkowego?
ANNUM festival to wyjątkowa okazja do powrotu obcowania ze sztuką, dając szansę na dialog twórczy, dialog między środowiskami i pokoleniami, dialog z prawdziwą muzyką wykonywaną wyłącznie na żywo!
ANNUM festival po raz kolejny nie tylko prezentuje dzieła, ale też wywołuje dyskusje, otwierając się na muzykę dawną z  p o w r o t e m … 

ANNUM festival – jedyny tak wyjątkowy festiwal muzyki dawnej na Śląsku.

04.10.2020
TARNOWSKIE GÓRY
17:30
Kościół pw św. Marcina (stary)
(ul. Niedziałkowskiego 2)
Jakub Burzyński – kontratenor
Marco VItale – pozytyw
W programie:
LA SOLITUDINE
Vivaldi, Haendel, Marcello
WSTĘP WOLNY!*
* Szczegóły oraz regulamin uczestnictwa w koncertach dostępny na: www.annumfestival.plGmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).