Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Arkadiusz Czech burmistrzem Tarnowskich Gór na kolejną kadencję. List do mieszkańców

22 kwietnia, 2024

Mamy wyniki II tury wyborów w Tarnowskich Górach. Decyzją wyborców Arkadiusz Czech został burmistrzem na kolejną kadencję. „Dziękuję za głosy oddane na mnie w niedzielnym głosowaniu. Traktuję to jako wyraz zaufania i wybór zaproponowanego przeze mnie programu kontynuowania rozwoju naszego miasta. Miasta zrównoważonego, przyjaznego dla wszystkich mieszkańców, tworzonego przez wszystkich niezależnie od przekonań politycznych, płci, wieku” – pisze burmistrz w liście do mieszkańców.

W niedzielnej II turze wyborów za Arkadiuszem Czechem (KW Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego) zagłosowało 9 796 osób, czyli 54,65% biorących udział w głosowaniu.

Zofia Lesiewicz (KW Koalicja Obywatelska) otrzymała 8 129, czyli 45,35% biorących udział w głosowaniu.

Frekwencja w naszym mieście wynosiła 38,8%.

Szczegółowe wyniki wyborów

List burmistrza Arkadiusza Czecha:

Szanowni Państwo. Tarnogórzanki i Tarnogórzanie!

Dziękuję Wam! Dziękuję za udział w wyborach do naszego, tarnogórskiego samorządu. Dziękuję za głosy oddane na mnie w niedzielnym głosowaniu. Traktuję to jako wyraz zaufania i wybór zaproponowanego przeze mnie programu kontynuowania rozwoju naszego miasta. Miasta zrównoważonego, przyjaznego dla wszystkich mieszkańców, tworzonego przez wszystkich niezależnie od przekonań politycznych, płci, wieku…

Dziękuję też za ogromne wsparcie w czasie kampanii: Państwa sugestie, głosy poparcia, zaangażowanie w działania, które przed wyborami są konieczne.

Wynik wyborów świadczy, że zaufaliście Państwo mnie i mojemu zespołowi. Bo przecież nigdy nie działałem sam. Ze mną codziennie, na rzecz mieszkańców i miasta, pracuje grupa najbliższych współpracowników oraz kilkaset osób zatrudnionych w Urzędzie Miejskim i miejskich placówkach.

Dziękuję mieszkańcom. Wasze opinie, pomysły, głosy krytyczne, które usłyszałem w czasie spotkań z Wami, już przekuwam na działania, wyjaśniam, rozwijam…

Dziękuję współpracownikom: urzędnikom, pracownikom miejskich placówek i zespołowi ds. kampanii wyborczej. To Wy – przez Waszą wiedzę, kompetencje, codziennie drobne i większe działania – budujecie nasze miasto, wspieracie mieszkańców. To Wasze działania – czy w zwykłe dni, czy w czasie kampanii – zyskały aprobatę tarnogórzan.

Dziękuję swojej rodzinie i przyjaciołom. Bez Was niedzielny wynik nie byłby możliwy! Bez Waszego codziennego wsparcia, bycia zawsze blisko, nie zdecydowałbym się na start w tegorocznych wyborach, ale też poprzednich. Wiem, bo wiele razy to sprawdziłem: zawsze mogę na Was liczyć.

I w końcu, choć nie na końcu: dziękuję kontrkandydatce i kontrkandydatom. Słuchałem, czytałem, jakie są Wasze pomysły na miasto, które pokazaliście w kampanii. Na pewno posłużą nam do wspólnego myślenia o przyszłości, tym bardziej, że będziemy razem pracować przez najbliższe lata – troje z Was zdobyło przecież mandat do Rady Miejskiej.

Przy okazji tej kampanii wydarzyło się wiele dobrego, ale muszę też przyznać, że była to niełatwa kampania! Wiedzą o tym kandydaci, wie też wiele osób, które w wyborach nie startowały, ale „oberwały rykoszetem”.

Wspominam o tym dopiero dziś, bo starałem się, by moja kampania była ZA, a nie PRZECIW; pozytywna, a nie napastliwa i jednocześnie nieodnosząca się do ataków. Chciałem, byście Państwo wiedzieli, jaki jest mój pomysł na dalszy rozwój miasta, a nie – bym skupiał się na dementowaniu kłamstw. A o to przecież chodziło hejterom: wciągnąć nas w dementowanie plotek, w dementowanie kłamstw, czyli w efekcie – powtarzanie ich. Dlatego nie dementowałem.

Tak, widziałem te hektolitry kłamstw. I choć palce mnie swędziały, nie chciałem się do nich odnosić, żeby ich nie powielać, a tym samym nie pogłębiać czyjejś krzywdy. Przecież hejt dotykał nie tylko kandydatów. Najbardziej krzywdził nasze rodziny, przyjaciół, współpracowników. Wiem, że kampania to był dla Was trudny czas. Dla mnie też. Ja też słyszę, czuję, nie jestem nieprzemakalny!

Wiem, że hejterzy nigdy tego nie zrobią, dlatego też to ja przepraszam – osoby mi bliskie, moich współpracowników, mieszkańców: za to, że doznaliście wielu krzywd tylko dlatego, że stoicie przy mnie,

Od poniedziałku wracam do codziennej pracy, bo dużo jej przed nami. I tej zaplanowanej, i tej, o której mówiliście w czasie spotkań.

Hasło mojej i naszej (Inicjatywy Obywatelskiej) kampanii brzmiało: „Razem do celu”. Rozwinę je teraz nieco: Razem z Państwem dla rozwoju Tarnowskich Gór!

Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).