Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Bajkowe i uzdolnione przedszkolaki w PP 20

12 maja, 2023

„Mój Przyjaciel z bajki” to tytuł międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego, którego kolejna edycja odbyła się w Przedszkolu Nr 20.

Prowadzące konkurs: Aneta Panicz w roli… syrenki oraz Agnieszka Węglarska-Buchta w roli …Morza Bałtyckiego przeniosły gości w magiczny świat bajki.
Przedszkolaki z ośmiu placówek wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych, dzięki którym utrwaliły sobie znane postaci. Dzieci odgadywały melodie, poszukiwały skarbów ukrytych na dnie morza oraz segregowały w głębinach morskich bohaterów bajkowych. Prace dzieci powstawały na żywo i samodzielnie, w tle muzyki relaksacyjnej. Po słodkim poczęstunku goście mieli okazję zobaczyć piękny występ artystyczny przygotowany przez dziewczynki z grupy „Puchatki”. Taniec „Morskie opowieści” został nagrodzony ogromnymi brawami. Jury zgodnie nagrodziło wszystkich uczestników.
– Dzięki paniom i dzieciom przenieśliśmy na chwilę nad morze – szkoda, że musiało się to skończyć tak szybko – śmiała się Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych, która wspólnie z Aliną Konopką, naczelniczką Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia zasiadła w jury.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).