Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Biblioteka dostępna dla wszystkich

04 maja, 2023

Pod koniec kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach zakupiła sprzęt ułatwiający korzystanie ze zbiorów przez osoby z dysfunkcjami wzroku oraz słuchu!

Z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku biblioteka zakupiła powiększalnik HIMS GoVision Pro. Urządzenie posiada najnowocześniejszą technologię pozwalającą powiększyć oglądane dokumenty, funkcję rozpoznawania całej strony tekstu i jego odczytanie oraz wyświetlanie dokumentów i obrazów poprzez podłączony nośnik przez port USB. GoVision Pro posiada możliwość regulacji powiększenia, koloru i kontrastu. Urządzenie jest dostępne w Czytelni Czasopism.
Jednocześnie przypominamy, że Czytelnia Czasopism posiada także pętlę indukcyjną stanowiącą wsparcie dla osób słabosłyszących
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).