Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Bobrowniki Śl.-Piekary Rudna: będzie nowa zielona przestrzeń

07 maja, 2023

Tarnowskie Góry otrzymają 250 tys. zł na utworzenie zielonej przestrzeni w Bobrownikach Śląskich-Piekarach Rudnych. Przyznał je Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu „Zielona Przestrzeń”.

Nasz wniosek dotyczy przygotowania zielonej przestrzeni, na które będzie można odpocząć oraz przejść edukację przyrodniczą. Przejść dosłownie, bo  jednym z elementów będzie ścieżka edukacyjna o tematyce przyrodniczej. Przy ul. Bolesława Chrobrego na przestrzeni ok. 8100 m kw. Będą jeszcze:

  • hotel dla owadów,
  • drzewa, krzewy, łąka kwietna,
  • utwardzona ścieżka o przepuszczalnej nawierzchni,
  • ławki,
  • elementy z kłód drewna,
  • stojaki na rowery.

Projekt będzie realizowany po konsultacjach z mieszkańcami oraz placówkami edukacyjnymi, które zadeklarowały udział w realizacji zielonej przestrzeni.

WFOŚiGW podkreśla, że „dofinansowane zostały zadania, które wyróżniły się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania terenu oraz zaangażowaniem społeczności lokalnej w opracowanie projektu i w jego realizację”.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).