Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne: zielona przestrzeń już wkrótce!

22 lutego, 2024

950 drzew, 400 krzewów oraz łąka kwietna pojawia się w tym roku w okolicach ulicy Bolesława Chrobrego w ramach projektu „Zielona Przestrzeń”.

Na zajmującym ponad 8 tys. m kw. Mini parku będzie można odpocząć oraz przejść ścieżkę edukacji przyrodniczej. Na miejscu w ramach wartego w blisko 400 tys. zł zielonego założenia znajdzie się m.in. hotel dla owadów, utwardzona ścieżka o przepuszczalnej nawierzchni, ławki, elementy z kłód drewna oraz stojaki na rowery.
– Temu rejonowi brakuje takiego terenu, poza tym każda zielona przestrzeń w mieście cieszy – komentuje Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że obecnie finalizują się także koncepcje 10 miejsc tzw. zielonej akupunktury.
Bobrownicki projekt powstanie dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który dofinansował zadanie, wyróżniające się „kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania terenu oraz zaangażowaniem społeczności lokalnej w opracowanie projektu i w jego realizację”. W ramach programu „Zielona Przestrzeń” Fundusz przekazał miastu Tarnowskie Góry na ten cel 250 tys. zł. Resztę kwoty dołożyła gmina.
W procesie tworzenia skweru wzięli i wezmą jeszcze udział także młodzi tarnogórzanie, bo projekt ścieżki edukacyjnej i zawartość tablic został skonsultowany z tarnogórskimi szkołami podstawowymi, hotel dla owadów wykonają sami uczniowie. Teren budowy został już przekazany wykonawcy. Maksymalny termin zakończenie prac to październik 2024 roku.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).