Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Bobrowniki Śląskie: początek prac przy Chrobrego

15 marca, 2024

Sto pierwszych jarzębin pojawiło się już na terenie miniparku przy ul. Chrobrego w Bobrownikach Śląskich-Piekarach Rudnych.

 Budowlańcy wytyczyli już ślad, na którym powstanie ścieżka spacerowa pośród zieleni. W ramach budowy „zielonej przestrzeni” na miejscu wkrótce pojawi się jeszcze 850 drzew – 200 jarzębin, 400 klonów, 185 klonów czerwonych i 65 lip oraz 400 krzewów.
 
Na zajmującym ponad 8 tys. m kw. terenie wkrótce będzie można odpocząć oraz przejść ścieżkę edukacji przyrodniczej. Na miejscu w ramach wartego w blisko 400 tys. zł założenia znajdzie się m.in. hotel dla owadów, utwardzona ścieżka o przepuszczalnej nawierzchni, ławki, elementy z kłód drewna oraz stojaki na rowery.
 
Bobrownicki, wart 400 tys. zł projekt powstanie dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który dofinansował zadanie w kwocie250 tys. zł zł. Resztę kwoty dołożyła gmina.
 
W procesie tworzenia skweru wzięli udział młodzi tarnogórzanie, bo projekt ścieżki edukacyjnej i zawartość tablic został skonsultowany z tarnogórskimi szkołami podstawowymi, hotel dla owadów wykonają sami uczniowie.
 

Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne: zielona przestrzeń już wkrótce!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).