Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Boiska treningowe na Gwarku: pierwszy etap zakończony

21 kwietnia, 2023

Symbolicznymi strzałami do bramki w wykonaniu posłów, wojewody, starosty, burmistrzów, utytułowanej piłkarki, wykonawcy robót zakończono dziś uroczyście I etap budowy boisk treningowych i zaplecza przy Stadionie Gwarek.

– To miejsce aktywności dla wszystkich mieszkańców Tarnowskich Gór. Dziś kończymy pierwszy etap. Można już grać na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Po zakończeniu wszystkich prac każdy mieszkaniec będzie mógł potrenować na jednym z boisk, przyjść ze swoim zwierzakiem na wybieg dla psów lub po prostu obejrzeć z trybun mecz – mówił Burmistrz Arkadiusz Czech

Wojewoda Jarosław Wieczorek mówił m.in. o tym, że boiska zaspokajają wiele potrzeb mieszkańców m.in. aktywności, rozwoju … Poseł Barbara Dziuk – o sporcie, który łączy, Poseł Jerzy Polaczek – o inwestycjach, a Starosta Krystyna Kosmala – o realizacji marzeń mieszkańców.

Przy stadionie Gwarka mamy już nowe:

  • boisko o sztucznej nawierzchni z oświetleniem (certyfikowane) o wymiarach 105 x 65 m, trybuną na 264 osoby, odwodnienie, monitoringiem, tablicą, nagłośnieniem,
  • zaplecze techniczne: szatnie, budynek gospodarczy, toalety,
  • drogi, oświetlenie, miejsca parkingowe.

Na dwóch obiektach trwają jeszcze prace wykończeniowe:

  • na boisku o nawierzchni naturalnej z oświetleniem i wymiarach 103 x 68 m z trybuną na 264 osoby (z odwodnieniem, monitoringiem, tablicą i nagłośnieniem) powstaje trawnik z trawy naturalnej,
  • na wybiegu dla psów powstaje odwodnienie, trawnik, który zatrzyma i wchłonie część wody.

Koszt całej inwestycji: 15 mln, z czego 9,7 mln pochodzi z Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a 5,9 mln zł z budżetu Tarnowskich Gór.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).