Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Bon inwestycyjny dla gminy

25 czerwca, 2020

007 564 zł trafi do budżetu Tarnowskich Gór w ramach tzw. bonu inwestycyjnego z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Otrzymane pieniądze będą mogły być wykorzystane na realizację inwestycji, które mają pomóc w wyjściu z kryzysu wywołanego COVID-19. W części zrekompensują one straty w dochodach gminy spowodowane wybuchem pandemii.

Tarnowskie Góry odnotowały w ostatnich miesiącach znaczące ubytki w budżecie. Według stanu na koniec maja ubytki dochodów miasta z głównych źródeł takich jak podatki opłaty lokalne, a także udziały w podatku PIT i CIT, które można wiązać ze skutkami epidemii COVID 19, wyniosły ok 4, 25 mln zł. Dodatkowo miasto poniosło do tej pory wydatki na przeciwdziałanie epidemii wynoszące ok. 0,5 mln zł. 

– Trudno oszacować ubytki do końca roku, gdyż różnie może wyglądać sytuacja gospodarcza kraju w najbliższych miesiącach. Należy się liczyć z ubytkiem wynoszącym co najmniej 10 mln zł – mówi Mariusz Konopka, skarbnika miasta.  
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).